Skrevet af Skole Adm

Vis alle indlæg af Skole Adm

Forældreopgaver 2010/2011

Kategorier: Skolen Generelt | Ingen kommentarer | Skrevet den af Skole Adm

Til det store forældremøde onsdag d. 1. sept. 2010, blev følgende hold nedsat:

Indvielse af de nye lokaler

Mona Elkjær – FORMAND

Annette Kjellerup
Bent Nørager
Bettina Bech
Christina Thomsen
Heine Thomsen
Nina & Torben Pedersen
Pernille Nilausen
Peter Junker

Medhjælperhold (til indvielse og evt. basar 2011)

Dortie Jensen
Elisabeth H. Sørensen
Eno Kløft
Melina Mailand
Therese Thomsen
Tove Christensen, Vildsund
Susanne Bruun

PR

Niels Lundbye – FORMAND

Anders Pedersen
Melina Mailand
Mette Johnsen
Rikke C. Madsen

 

Sangbogsudvalg

Lena L. Nielsen – FORMAND

Lone Ringgaard
Marlene Munk
Mette Johnsen

 

Fundraising

Mette Johnsen- FORMAND

Lene Junker
Melina Mailand
Preben Holler
Sidsel & Anders Pedersen
Sofie Stoltze

 

Forårsfesten

Karina Andersen- FORMAND

Annette Kjellerup
Jan Christensen
Jesper Rasmussen

 

 

Snerydning

Jesper Kirk – FORMAND

Anders Pedersen
Jesper Kappel
Søren Kristensen

 

Teaterhold

John Larsen – FORMAND

Benne Holwerda
Dorte Christiansen
Jesper Kappel
Lena L. Nielsen
Marianne Storm
Marlene Munk
Pernille Nilausen
Sus Steinfath
Therese Thomsen

 

Rengøring/hovedrengøring

Tove & Steen Bakke Nielsen – FORMAND

 

Litteratur/debat

Tina Christensen – FORMAND

Gitte Gregersen
Marlene Munk
Rikke C. Madsen
Susanne Bruun
Therese Thomsen

 

Chauffør til den grå bus

Bent Nørager (fredag) – FORMAND

Benne Holwerda
Sidsel & Anders Pedersen
Sus Steinfath (kun afløser)

 

Det huslige hold

Ina Christoffersen – FORMAND

Lena L. Nielsen
Lone Ringgaard
Mette Skydt
Sofie Stoltze
Stine Skydt
Suna Cöhomann
Susanne Bruun
Tove Christensen, Vildsund

 

Madhold (mad til prod.aften/arbejdsdag mv)

Anette Balker – FORMAND

Anna Maria Gain (Askehuset)
Anni Rask
Bettina Bech
Bettina Grønkjær
Christina Thomsen
Christine Gammelby
Karina Andersen
Lene Junker
Maibritt Christensen
Marianne Storm
Mona Elkjær
Peter Rasmussen
Sus Steinfath

Velkomstkomité

Marlene Munk – FORMAND

Elisabeth H. Sørensen
Mette Johnsen
Mirjam Steffensen
Pernille Nilausen
Sofie Stoltze
Therese Thomsen

 

Bushold (rengøring af busser)

Bent Nørager – FORMAND
Peter K. Jørgensen – FORMAND

Claus Mikkelsen
Erling Christensen
EvaLouise Joensen
Henrik Christensen
Henrik Ringgaard
Kaj Nielsen
Thomas Christensen

 

Håndværkerhold (byggeteknisk vedligehold)

Jonna & Poul Søgaard – FORMÆND

Eno Kløft
Henrik Joensen
Henrik Skallerup
Jens Peter Jensen
Jesper Kirk
Kim Olsen
Ole Andersen
Ole Bojer
Per Christensen
Søren Ellemann
Søren Kristensen
Torben Pedersen

 

Havehold/Indmarken (udendørs vedligehold)

Lonni & Mogens Stærk – FORMÆND

Dennis Elkjær
Dortie Jensen
EvaLouise  og Henrik Joensen
Gitte Gregersen
Kim Olsen
Lone Ringgaard
Mads Madsen
Michael Christiansen
Morten Stoltze
Ole Andersen
Rasmus Johnsen
Suna Cöhomann
Tove Sloan
Ulrik Pedersen

Cykelsponsorløb

Tove & Steen Bakke Nielsen – FORMÆND

John Larsen
Jesper og Stine Rasmussen

 

Morgenbolle-bagning

Berit Hansen – FORMAND

Bettina Bech
Dorte Kristensen
Dorthe Weje
Lotte Borggaard
Marianne Storm
Marlene Munk
Mirjam Steffensen
Stine Skydt
Linda Langballe

Er der nogen der får lyst til at melde sig til ét eller flere af holdene, så kontakt formanden for de/det ønskede hold.

 

Comment's

Total: Ingen kommentarer

Comment